Наявність в Україні дорогоцінної землі, яка дарує унікальні культури, є чудовою нагодою непогано заробляти, продаючи зайву сільськогосподарську продукцію закордон. До того ж, створюються нормальні умови для збереження зернових культур, що дозволяє відправити їх на продаж у будь-який зручний момент. Йдеться про елеватори, де відбувається сушіння та подальше зберігання кукурудзи, пшениці, ріпаку та багато іншого.
Функції сучасного елеватора
Промисловий комплекс є багатофункціональним об’єктом, де відбувається прийом зернової культури, підготовка та обробка, зберігання та відвантаження у майбутньому. Тут на сайті https://map.ueex.com.ua/ є актуальна карта елеваторів, що діють в Україні. Кожен із них готовий прийняти необхідну кількість зернових культур та гарантувати стабільність у процесі зберігання.
Відповідальним етапом є сушіння, чищення та сортування. Адже зерно має бути надійно підготовлене до зберігання, що дозволить виключити у майбутньому будь-які проблеми щодо якості. Виробникам дуже важливо отримувати в зимовий період якісний продукт, щоб забезпечити виробництво хлібобулочних виробів.
Вибір елеваторів
Кожен із елеваторів має свої особливості, тому що виділяють портові, лінійні, базисні, заготівельні та виробничі об’єкти. Кожен із елеваторів у даному випадку матиме свої особливості та характеристики, місткість та функціонал щодо сушіння. Враховується ще й вантажна потужність, що впливає на навантаження та відвантаження фактичного обсягу.
Зручність логістики визначається чи не найважливішим фактором. Практично завжди враховується наявність залізничної інфраструктури, адже завдяки ній можна перевести велику кількість зерна. Елеватори у морських портів і зовсім є відмінним рішенням.
Обслуговування на елеваторі
Найважливіший комплекс заходів полягає в тому, щоб ефективно та якісно обслуговувати об’єкт, підтримувати необхідну температуру та численні параметри. Багато елеваторів сучасного типу повністю автоматизовані, тому необхідно лише задавати параметри та контролювати поточні технічні процеси.
Найнятий персонал повинен жити близько до елеватора, що гарантує миттєве втручання та вирішення проблеми за потреби. Іноді виникає потреба найму окремої бригади фахівців. Так відбувається, коли елеватор повністю автоматизований та обслуговуючий персонал, по суті, не потрібен.
Перспективи елеваторів
Поки що Україна у стані війни з Росією, що суттєво обмежує можливості для будівництва нових об’єктів та модернізації того, що вже існує. Незважаючи на це, багато об’єктів продовжують працювати і забезпечувати стабільні поставки зерна на ринок. Також працює зерновий коридор для експорту зернових культур. Це чудовий інструмент для отримання доходу з боку держави. Деякі елеватори модернізуються з мінімальними змінами, щоб забезпечити захист від можливих руйнувань та хоч якось оптимізувати процес зберігання.